Reklam
Bedava Hesaplar

Netflix Hesap Kapatma Nasıl Yapılır

Netflix Hesap Kapatma Nasıl Yapılır; ilk olarak 1997 yılı gibi oldukça eski bir tarihte Amerika’nın Kaliforniya eyaletinde kurulmuş olan teknoloji ve medya hizmeti şirketi olan Netflix ilk çıktığı zamandan bu zaman daima artan bir müşteri kitlesine sahip olmuştur. Özellikle de 2019 yılının sonlarında Covid-19 salgını sonrasında daha da fazla müşteri kitlesine sahip olan Netflix artık eskisi kadar müşteri kazanamıyor ve herkes artık Netflix Hesap Kapatma Nasıl Yapılır sorusunu araştırıyor.

Netflix Hesap Kapatma Nasıl Yapılır sorusu artık Netflix hakkında aranan en popüler başlıklardan biri haline gelmiştir. Eskiden herkes bir Netflix hesabına sahip olmak isterken son zamanlarda artık Netflix Hesap Kapatma Nasıl Yapılır bunu merak edip hesaplarını kapatmaya başlamışlardır. Bizler de bu yazımızda sizlere en başta Netflix Hesap Kapatma Nasıl Yapılır sorunun cevabı olmak üzere daha bir çok konu hakkında bilgiler vereceğim.

Netflix Nedir?

Netflix ilk olarak bir teknoloji şirketi olarak piyasaya çıkıp ardından gördüğü yoğun ilgiden kaynaklı olarak kendisini geliştirip ek olarak bir iş olarak medya hizmeti işine de giriş yapmışlardır. Medya hizmeti sektöründen rakiplerine karşı her her geçen yıl oldukça fazla ilerleme kat ederek şu anda dünyanın en büyük medya hizmeti sunan şirketi haline gelmiştir.

Netflix’in sunduğu bu medya hizmeti sektörü müşterilerini bir ücrete tabii tutularak üyelerine dizi, film ya da belgesel gibi çeşitli kategorilerde seyir keyfi sunmaktadır. Bu seyir keyfini de ister bilgisayarınızın web tarayıcısından isterseniz de mobil cihazlarınıza indirebileceğiniz Netflix’in mobil uygulaması aracılığı ile yaşayabilirsiniz.

Ancak son zamanlarda artık Netflix platformu hızla müşteri kaybı yaşamaktadır ve Netflix üyeleri artık Netflix Hesap Kapatma Nasıl Yapılır sorusunu araştırmaya başlamış ve hesaplarını kapatmaya karar vermişlerdir bunun en büyük sebeplerinden birisi de Netflix’in giderek artan üyelik ücretleri olmuştur.

Bedava Amazon Prime hesapları

Netflix Üyelik Ücreti

Netflix platformu kuruluşundan bu zamana kadar yaklaşık 200 ülkede 200 milyondan fazla üyeye sahiptir ve bu üyelerden her ay olmak kaydı ile bir ücret kesimi yapılır. Netflix platformu her yıl olduğu gibi bu yıl da üyelik ücretlerine zam yapmıştır ancak bu yıl gerçekleşen olağan üstü zamlardan dolayı netflix platformu da zam oranını biraz fazla tutunca Netflix üyeleri üyeliklerini iptal etme kararı almaya başlamış ve Netflix Hesap Kapatma Nasıl Yapılır sorusunu araştırmaya başlamışlardır.

Netflix üyelik paketleri her zaman olduğu gibi 3 paket üzerinden sunulmaktadır ve alacağınız pakete göre de değişen görüntü kalitesi ve aynı anda kaç farklı cihazdan izleyeceğiniz değişiklik göstermektedir.

Netflix bu yıl temel paketi aylık 37,99 TL’den sunmaktadır ve bu paketin özelliği sadece 1 cihazdan izleyebilirsiniz ve görüntü kalitesi olarak da 480P olarak bir görüntü kalitesi alırsınız. Standart paketin fiyatı da 57,99 TL olup bu sefer aynın anda 2 farklı cihazdan izleyebileceksiniz ve görüntü kalitesi olarak da 1080P olarak HD bir kaliteye sahip olacaksınız. En üst paketi olan özel paketin fiyatı ise 77,99 TL olup aynı anda 4 farklı cihazdan izleme hakkına sahip olurken 4K kalitesinde bir görüntü kalitesine sahip olacaksınız.

Netflix platformu başta fiyatlar olmak üzere birçok nedenden kaynaklı olarak artık müşteri kaybetmeye başlamıştır ve Netflix Hesap Kapatma Nasıl Yapılır sorusu popüler bir soru olamaya başlamıştır. Ancak tek sebep Netflix’in yaptığı bu yüksek fiyatlar değildir. Netflix platformu Rusya’nın Ukranya’ya açtığı savaştan dolayı Rusya vatandaşlarının Netflix platformuna girişini engellemiş ve yaklaşık 700 bin civarında bir üyelik iptali ile karşılaşmıştır ardından artan üyelik ücretlerinden kaynaklı olarak da 200 bin civarında bir üye düşüşü yaşanmıştır ve Netflix platformu çıkış tarihinden bu zaman kadar ilk defa ciddi anlamda bir üye kaybı yaşamıştır.

Ayrıca Netflix platformu eskiden çoğu kişi ortak olarak özel üyelik paketini alıp Netflix’i kullanabiliyordu. Örnek verecek olursak ben ailem ile birlikte özel üyelik paketi aldım ve bu üyelik paketinin şifresini de başka bir arkadaşım ile paylaştım ve o da Netflix’i kullanmaya başlayabiliyor ancak Netflix artık böyle bir şey yaşamak istemiyor ve bu duruma bir kısıtlama getirmek için ciddi bir proje yürütüyor. Eğer ki Netflix bu kullanımı da yasaklarsa Netflix Hesap Kapatma Nasıl Yapılır sorusu gittikçe daha da popüler olmaya devam edecek gibi.

Netflix Hesap Kapatma Nasıl Yapılır

İlk olarak mobil cihazlarda Netflix Hesap Kapatma Nasıl Yapılır sorusunu cevaplayayım.

İlk önce Netflix uygulamanıza giriş yapın ardından sağ üst tarafta bulunan “hesap” simgesine basın ve web tarayıcısı üzerinden açılacak olan hesap sayfasına gidin ardından “üyelik ve ödemeler” başlığında bulunan “üyeliği iptal et” seçeneğine basın ve “iptal işlemini tamamla” seçeneğine basın.

Bilgisayar üzerinden Netflix Hesap Kapatma Nasıl Yapılır sorusunun cevabı ise;

Netflix resmi sitesinden hesabınıza giriş yapın ve “hesap” simgesine tıklayın ardından “hesap” seçeneğine tıklayın ve “hesap ayarlarından” “üyeliğimi iptal et” seçeneğine basın ve “iptal işlemini tamamla” seçeneğine basın.

YouTube video

Netflix Otomatik Ödeme Nasıl Kapatılır?

Eğer ki artık siz de Netflix’in artan maliyetlerine dayanamayıp hesabınızı kapatmak istiyor iseniz ve hesbaınızı kapatırken de garanti olmak adına otomatik ödeme talimatınızı da iptal etmek istiyorsanız; hesabınıza giriş yapın, hesap bilgileri kısmına gelin ve ödemeler kısmından güncel olan ödeme yönteminizi başka bir ödeme yöntemi ile değiştirip otomatik ödeme yönteminizi iptal edin.

Netflix Ödemesini Yapmazsak Ne Olur?

Eğer ki Netflix hesabını artık kullanmıyorsanız ve ödeme de yapmak istemiyor iseniz; Netflixe bir süre hiç girmeyince Netflix kendiliğinden sizin hesabınızı kapatır ve ödeme almaz ancak siz hem hesabı kullanıp hem ödeme yapmak istemiyorsanız; Netflix ödemenize faiz ekleyerek o ücreti sizi gerekirse mahkeme aracılığı ile alır.

Mehmet Faruk

Mobildiyari.com'da başyazar ve site sorumlusu olan Mehmet Faruk, platformun her köşesinde nitelikli içerik sunmayı hedefler. Mehmet Faruk, çeşitli kategorilerde ziyaretçilere tarafsız ve gerçek bilgi sağlamayı amaçlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu