Reklam
Teknoloji Haberleri

İnstagram Hesabı Silme Ve Kapatma Linki

İnstagram Hesap Kapatma, İnstagram Hesap Silme hakkındaki bütün detaylar içeriğimizde...

Instagram Hesap Silme ve Kapatma Linki; Günümüzde oldukça aktif bir şekilde kullanılan Instagram, popüler sosyal medya platformları arasında yer alır. Her geçen gün kullanıcı sayısı daha fazla büyüyen Instagram’da bazı kullanıcılar hesap açma işlemini tercih ederken, bazı kullanıcılar da hesap silme ya da kapatma işlemlerini uygulamaktadır. Peki, Instagram’da hesap silme işlemi nasıl yapılır?

Siz de İnstagram hesabınızı kapatmak istiyor ancak hesap silme işleminin nasıl uygulanacağını bilmiyorsanız bu makale tam size göre!

İşte çok merak edilen İnstagram hesap silme ve kapatma rehberi sizlerle birlikte…

Instagram Hesap Silme Linki

Siz de son zamanlarda İnstagram hesabınızı kapatmak mı istiyorsunuz? Ancak Instagram hesabınızı kapatmak için hangi adımları uygulamanız gerektiğini bilmiyor musunuz?

O zaman doğru adrestesiniz! Aradığın hesap kapatma linkini burada bulabilirsin.

Size vereceğimiz Instagram hesap kapatma linki ile hesabınızı doğrudan kapatabilirsiniz. Linki tercih etmek yerine İnstagram hesabını kapatmak için anlatacağımız diğer yöntemlere de bakarak da karar verebilirsiniz.

Instagram hesap silme linki aşağıda verilmiştir:

Instagram Hesap Kapatma Linki İçin Tıklayın

Bu linkle İnstagram hesabınızı kapatma işlemini kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Instagram Hesap Silme

instagram hesap silme
İnstagram Hesap Silme

Instagram profil hesabı kapatma işlemi için verdiğimiz linkten sonra Instagram hesap silme işleminin nasıl gerçekleştirildiğine bakabiliriz.

İnstagram hesabınızı silmek istiyorsanız uygulamanız gereken adımlar oldukça basit ve kısa süren işlemlerdir. Hesap kapatma işlemini bilgisayar üzerinden yapabildiğiniz gibi akıllı telefonunuz aracılığı ile de yapabilirsiniz.

Hesap silme işlemini bilgisayar üzerinden gerçekleştirmek istiyorsanız bir tarayıcı seçebilirsiniz. Hesap kapatma linkini herhangi bir tarayıcı üzerinden girebilmeniz mümkündür.

Şimdi İnstagram hesap silme işlemini gelin bilgisayardan nasıl yapacağımıza bakalım.

İnstagram hesabını kapatmak için bilgisayar üzerinden uygulanan işlemler aşağıdaki şekildedir:

Instagram Hesabınıza Giriş Yapın!

İnstagram üzerinde bulunan hesabınızı kalıcı olarak silmek istiyorsanız ilk öncelikle hesap kapatma linki bölümünde bir oturum açmalısınız.

Açacağınız oturum da silmek istediğiniz hesap oturumunu girmelisiniz. İnstagram hesap silme linki üzerinden web sitesine girerek hesabınızın kullanıcı adını ve şifresini girerek hesabınıza giriş yapın.

Hesap Silme Sayfasına Ulaşmayı Deneyin!

Size yukarıda verdiğimiz İnstagram hesap silme linkine tıklayarak sayfaya giriş yapmayı deneyin. Amaç link üzerinden hesap silme bölümüne ulaşmaktır. Bu hesap silme sayfası üzerinde silmek istediğiniz hesapla ilgili olan işlemleri yapmanıza olanak verir.

Hesap Silme Nedeninizi Seçin!

İnstagram sosyal medya platformu sizden İnstagram’ ı neden kapatmak istediğinize dair bir neden belirtmenizi isteyecektir. Bu adımda kendinize uygun olarak hesap silme nedenini seçebilirsiniz. Seçenekler arasında kendinize uygun bir hesap kapatma nedeni yoksa Başka bir şey seçeneğine tıklayarak yapacağınız işlemlere devam edebilirsiniz.

Şifrenizi Girin Ve İşlemi Bitirin!

İnstagram hesabınızı kalıcı olarak kapatmadan önce geriye yapmanız gereken son bir adım vardır. Hesap silme nedeninizi seçtikten sonraki son adım şifre doğrulama işlemidir. İnstagram sizden şifrenizi doğrulamanızı isteyecektir.

Siz de kutucuğa şifrenizi girerek doğrulamayı yapabilirsiniz. Ancak şifrenizi unuttuysanız da alt tarafta bulunan Şifremi Unuttum seçeneğine tıklayarak siz de tekrar kolaylıkla şifre alabilirsiniz.

Hemen ardından hesap silme işlemlerini Kullanıcı Adını Sil butonunu onaylayarak bitirebilirsiniz. Hesap silme işlemi onaylandıktan sonra kapanması biraz zaman alabilir. 1 aylık hesabınıza erişim süresi verilir. Bu süre zarfında İnstagram hesabınıza tekrar giriş yapmayı dener ve kullanmaya başlarsanız hesap silme işleminiz iptal edilecektir.

Ayrıca verileriniz de 90 gün içerisinde depolanmaya devam edeceği için hesabınızı kullanmamaya özen gösteriniz.

Telefon Üzerinden Instagram Hesabı Silme

İnstagram hesabınızı kalıcı olarak kapatmak istiyorsanız akıllı telefonunuz ile de hesap silme işlemini basit bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bilgisayar üzerinden gerçekleştirilen hesap silme işleminden az farklı olsa da telefondan yapılan hesap silme işlemleri de hemen hemen aynı mantıktadır.

Telefon üzerinden İnstagram hesap silme işlemini gerçekleştirmek için aşağıdaki adımları takip edin ve uygulayın:

  • Akıllı telefonunuzdan İnstagram uygulamasını açarak kullanıcı adınızı ve şifrenizi doldurun. Profil hesabınıza giriş yapın.
  • İnstagram sayfası açıldıktan sonra Profilinizdeki üç noktaya dokunun.
  • Açılan panelde Ayarlar ve Gizlilik seçeneğine tıklayarak Hesaplar Merkezi öğesine dokunun.
  • Ardından Kişisel Detaylar kısmından Hesap Sahipliği ve Kontrolü bölümüne basın.
  • Dondurma ve Silme seçeneğine dokunarak gelen adımları uygulayın.

İşte telefon üzerinden hesap silme işlemini gerçekleştirmek bu kadar kolay ve hızlı! Yalnızca bu adımları uygulayarak siz de hesabınızı silebilirsiniz.

Instagram Hesap Silme Ve Hesap Dondurma Arasındaki Fark

Instagram hesap silme ve hesap dondurma arasında ince bir çizgi bulunur. Siz İnstagram hesabınızı silmek istediğinizde yapacağınız bu işlem kalıcı olacağından hesabınızı tekrar geri alma şansınız bulunmaz.

Hesabınız silindiği takdirde giriş yapamaz ve profil hesabınıza erişim sağlamanız mümkün olmaz. Ancak hesabınızı silmek yerine dondurmayı tercih ederseniz işte o noktada sizin dilediğiniz müddet boyunca kapalı olur ve diğer kullanıcılarda hesabınıza bakamaz.

Hesabı dondurup tekrar açtığınızda kullanıcılar sizin profilinizi ve yaptığınız yorumlara kadar bütün her şeyi görebilir. Hesabı silme işleminde de profilinize 30 gün boyunca girme hakkınız mevcut olduğundan bir kez dahi giriş yapsanız bile hesabınızın silinme işlemi direkt olarak iptal olur.

Hesabınızı tamamen kapatmak yerine dondurma işlemini tercih etmeniz sizin için daha iyi olabilir. Belirli bir süre zarfında hesabınızı dondurarak kapalı tutabilir ve sonrasında açmak isterseniz yapacağınız işlemi daha basit bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Instagram Hesap Silme Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

İnstagram hesap silme işlemlerini yukarıda sizlere verdiğimiz yöntemler aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Şimdi de kullanıcılar tarafından çok fazla merak edilen hesap silme işlemleri hakkındaki sıkça sorulan sorulara cevap vereceğiz.

 Siz de aradığınız sorunun cevabını yukarıda bulamadıysanız sıkça sorulan sorulara bakarak bulabilirsiniz.

Kapatılan İnstagram Hesabı Tekrar Açılır Mı?

İnstagram hesabınızı kalıcı olarak sildiyseniz ve kapattıysanız hesabınızı geri kalma ihtimaliniz neredeyse sıfıra yakındır. İnstagram size hesabınızı silmek için 30 günlük bir süre tanır. Bu süre içerisinde hesabınıza giriş yaptıysanız silme işlemi iptal olmuş olur.

Ancak İnstagram, hesabınızı silme işlemini gerçekleştirdiyse sadece İnstagram destek ekibiyle iletişime geçtiğinizde geri alabilirsiniz.

Instagram Hesabı Neden Kapatılır?

İnstagram hesabınızda İnstagram kurallarına uygun olmayan bir içerik ya da Reels paylaştıysanız hesabınız bu yüzden kapanmış olabilir. Bunun dışında cinsel içerikli ve taklit esas içeren paylaşımlarında kaldırılma ihtimali oldukça yüksektir.

Yaptığınız paylaşımlar böyle içerikler içeriyorsa dikkat edin. Her an İnstagram hesabınız kapatılabilir. 

Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur?

İnstagram hesabınızı tamamen kapatmak yerine dondurmak isteyebilirsiniz. Böyle durumlarda dondurma işlemini tekrar kolaylıkla geri alabilir ve kullanıcılara hesabınızı görünür yapabilirsiniz.

İnstagram dondurma işlemini yapmak için profilinizde mevcut olarak yer alan hesabımı düzenle seçeneğine tıklayarak hesabımı kapat butonuna dokunun ve bütün işlemleri tamamlayın. Ardından işlemler tamamlandığında hesabınız siz açmadığınız sürece donuk kalacaktır.

Instagram Hesabı Hemen Kapanır Mı?

İnstagram hesabınızın tam anlamıyla kapanma işleminin gerçekleştirilmesi için belirli bir sürenin geçmesi gerekir. Yaklaşık 30 gün içerisinde İnstagram hesabınıza giriş yapmazsınız İnstagram sizin aktif olarak kullandığınız hesabı kapatır.

Bu işlemi yapmasının ardından hesabınızı ne kadar geri almak isteseniz de mümkün olmayacaktır. Ancak 30 gün içerisinde hesabınıza giriş yaparsanız hesap silme işlemi tamamen iptal olur.

Instagram Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir?

İnstagram hesabınızı kalıcı olarak sildiğinizde geri almanız imkânsız bir olasılıktır. İnstagram hesabınızı birkaç kolay adımda silebilir ve kullanmayı bırakabilirsiniz. Hesap silme sayfasında kendi İnstagram hesabınızı oturum olarak açmanız gerekmektedir.

 Bu işlemin ardından hesabı silme nedeninizi belirleyerek şifre doğrulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Kullanıcı adını sil dediğinizde hesabınız kalıcı olarak silinecektir.

Instagram Hesabı Telefon Üzerinden Mobil Uygulama İle Nasıl Kapatılır?

İnstagram hesabınızı telefon üzerinden mobil uygulama ile de kolaylıkla gerçekleştirebilmeniz mümkündür. İnstagram hesabınıza giriş yaparak profilinize dokunun. Ayarlar seçeneğine tıklayın ve çıkan panelde Hesap Ayarlarına dokunarak devam edin.

Açılan sayfada Hesabı Sil butonu görünecektir. Hesabı sil butonuna tıklayarak hesabınızı silme nedeninizi belirleyin. Doğrulamak için şifrenizi girdiğinizde mobil uygulama üzerinden de hesap silme işlemini böylelikle tamamlayabilirsiniz.

Instagram Hesabı Silme Ve Kapatma Linki: Genel Değerlendirme

İnstagram hesabınızı silmek istediğinizde yapmanız gereken bir ton işlem önünüze çıkabilir. Hem bilgisayar hem de telefon üzerinden siz de İnstagram hesaplarınızı kapatabilirsiniz. Sizler için hazırlamış olduğumuz İnstagram hesabı silme ve kapatma linki adlı içeriğimiz burada sona eriyor.

Siz de Instagram hesabınızı kapatırken sorun yaşıyor veya hesabınızı silemiyorsanız yukarıda sizler için hazırlamış olduğumuz sıkça sorulan sorulara bakabilir ve hesabınızı silme işlemini basit bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

İlginizi çekebilecek diğer konulardan birisi olan Theaders Hesap Silme ve Kapatma Nasıl Yapılır? adlı içeriğimize de bakmanızı öneririz.

Mustafa Öz

2007 yılından beri teknoloji, internet ve WordPress konularında içerik üretiyorum. Sonrasında ise tasarım, oyun, mobil gibi diğer konulara da odaklandım. Teknolojiye duyduğum aşkla, bu konularda da içerik üretmeye devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu