Reklam
Teknoloji Haberleri

Whatsapp Çevrimiçi Kapatma Nasıl Yapılır

Çok fazla lazım olan WhatsApp çevrimiçi kapatma işlemi nasıl yapıldığıyla alakalı sorular yöneltilmektedir. Son zamanların en fazla kullanılan uygulaması şüphesiz Whatsapp. Uygulamanın bazen farkında bile olmadığımız çok güzel özellikleri var. Bunlardan birisi de sizin aktif olduğunuz zamanlarda gizlenmeniz. Bazen buna çok ihtiyacımız olduğu zaten malum.

Whatsapp çevrimiçi kapatma geldi mi? Sorusuna evet diyebiliriz.Yani uygulamaya giriş çıkış yapsanız bile bu profilinize yansımayacak. Böylece görüşmek istemediğiniz kişilerden bir süre uzak kalabileceksiniz. İsterseniz bunu kısa süreli yapabilir, isterseniz uzun süreli yapabilirsiniz.

Whatsapp Çevrimiçi Kapatma Android

İşletim sistemlerine göre kapatma işlemi farklı değildir. WhatsApp çevrimiçi kapatma Android cihazlarda da yapılabilir. Ufak tefek farklılıklar söz konusu olabilir. Yazımızda kullandığınız cihaza göre kapatma işleminin nasıl yapılacağı belirtilecektir.

Whatsapp Çevrimiçi Kapatma Nasıl Yapılır
WhatsApp Çevrimiçi Kapatma
 • Uygulamayı açın
 • Sağ üst köşede bulunan 3 noktadan ayarlar kısmına giriş yapın
 • Hesap kısmına giriş
 • Gizlilik
 • Son görülme seçeneği
 • Size uygun olan seçeneği seçin

Burada size 4 farklı tercih sunulacaktır. Dilerseniz son görülmenizi kimsenin göremeyeceği tercihi seçebilirsiniz. İsterseniz arkadaşlarınızın bir kısmını bu durumdan muaf tutabilirsiniz.

Whatsapp Çevrimiçi Kapatma İphone

Uygulama tüm cihazlarda aynı şekilde kullanılır. Whatsapp çevrimiçi kapatma İphone için büyük ölçüde aynıdır. Sadece ayarlar kısmına giriş ile ilgili İphone cihazlarda farklılık vardır. Android cihazlarda sağ üst köşede bulunmakta olan ayarlara giriş kısmı burada farklılık gösterir. İphone cihazlarda bu kısım sağ alt köşede bulunmaktadır.

Yukarıda android cihazlarınız için kapama işlemini nasıl yapacağınız açıklanmıştır. İphone cihazlarda sadece ayarlar kısmının farklı olduğunu dikkate alarak aynı adımlarla işleminizi yapabilirsiniz. İstediğiniz zaman tekrardan eski şekline getirebilirsiniz. Yada uzun süreli olarak bu haliyle kullanabilirsiniz. Böylece uygulamaya giriş çıkışınızdan kimsenin haberi olmayacaktır.

Whatsapp Çevrimiçi Kapatma Uygulaması

Bazı uygulamalar kullanarak daha kaliteli neticeler elde etmek mümkün. WhatsApp çevrimiçi kapatma uygulaması adı altında çok fazla uygulama bulunuyor. Normal şekilde görüldü kapatma dışında bazı imkanları da bu uygulamalar beraberinde getiriyor. Google bu noktada sizi rahatlatmak için bazı eklentiler geliştirmiştir. Bunların arasında en işe yarayanı WAIncognito isimli eklentidir.

Eklenti sayesinde sürekli olarak yukarıdaki işlemleri yapmadan görüldü kapatma veya görüldü açma yapabilirsiniz. Eklenti işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

 • Chrome Web mağazasına girin
 • WAIncognito bulun
 • Uzantıyı ekleyin
 • Gizlilik simgesine giriş yapın
 • Bölüm içerisinden tercihinizi yapın

Eklenti sadece web kullanım için uygundur. Telefonlarda kullanımı mümkün değildir. Mobil kullanımda yukarıda belirtilen adımları takip ederek istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz.

Whatsapp Çevrimiçi Kapatınca Nasıl Görünür?

Sizin mesajları okuyup okumadığınızı kimse göremez. WhatsApp çevrimiçi kapatınca nasıl görünür? Sorusuna bir farklı bakış açısı daha bulunmaktadır. Uygulamaya giriş çıkış yaptığınızı kimse fark etmeyecektir. Aktif olduğunuzu kimsenin görmesini istemiyorsanız, hemen bu işlemi yaparak rahatlayabilirsiniz. İsterseniz Çevrimiçi kapatma işlemini sadece belirli kişilere de yapabilirsiniz.

Böylece sadece istemediğiniz kişiler sizi uygulama dışı gibi görecektir. Mesajlar asla mavi çift çizgi olmayacaktır. Böylece daha sonradan gelebilecek soruların önüne geçmiş olursunuz. Online gizlenme ihtiyacı duyduğunuz zamanlarda işinize yarayacak pratik bir çözümdür. İstediğiniz zaman tüm her şeyi eski haline getirebilirsiniz. Tüm işlemleri yapmanız sadece birkaç dakikanızı alacaktır. Sizi ciddi sorunlardan bu durum kurtarabilir.

YouTube video

Mehmet Faruk

Mobildiyari.com'da başyazar ve site sorumlusu olan Mehmet Faruk, platformun her köşesinde nitelikli içerik sunmayı hedefler. Mehmet Faruk, çeşitli kategorilerde ziyaretçilere tarafsız ve gerçek bilgi sağlamayı amaçlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu